ניהול בילינג – איך לעשות זאת ביעילות?

התחשבנות מול הלקוחות יכולה להתבצע במגוון דרכים, בכל מיני שיטות. הדרך המתקדמת נקראת ניהול בילינג, ועם קצת תשומת לב, אפשר להפוך אותה ליעילה באופן מיוחד.  

בילינג בילט אין 

מערכת חיובים וגבייה יעילה תתבסס בצורה מיטבית על מודול בתוכנה או מערכת המוכרת כבר בעסק. לדוגמא, במידה ואתם משתמשים במערכת CRM רעות וואן, כדאי לבחור ניהול בילינג שמתבסס על המערכת המוכרת. בכך, משיגים אחידות ונוחות בתפעול. העובדים הקיימים מכירים את צורת השימוש במערכת וההטמעה של מודול נוסף מהירה והרבה פחות מסובכת. במידה ואתם שוקלים להטמיע בארגון מערכת CRM חדשה, כדאי לוודא מראש שמודול בילינג ברמה גבוהה כלול בחבילה. 

בילינג שמתקשר עם הנהלת החשבונות 

סביר להניח שאתם עושים שימוש כיום במערכת ניהול חשבונות, מהמובילות מסוגה בארץ. יתכן שמדובר ב"חשבשבת" הוותיקה או תוכנה אחרת באיכות דומה. ניהול בילינג ביעילות מירבית יתבצע כאשר מראש נחסכת עבודה כפולה. כוונת הדברים היא שמערכות בילינג מודרניות מתקשרות באותה השפה עם תוכנות להנהלת חשבונות. אותו ממשק מאפשר העברת נתונים וקבצים בצורה אוטומטית. חיסכון בזמן עבודה ובנוסף, לא מתרחשות תקלות. 

חיובים אוטומטיים, בכל סוגי תוכניות התשלום

יעילות בגבייה והסדרת התשלומים מול הלקוחות מתבססים כיום בעיקר על חיובים אוטומטיים. למעט עסקאות מזדמנות, עסקים שמבוססים על קשר מתמשך עם הלקוח נוטים לחייב בהוראת קבע. הוראת הקבע יכולה להתבצע באמצעות סליקת כרטיס אשראי או לעבור דרך מערכת  סליקה בנקאית. בילינג יעיל תומך בכל סוגי תוכניות התשלום, בכרטיסי אשראי או הרשאות. כמו כן, כמערכת יעילה, היא צריכה להציג נתונים היסטוריים, נתוני גביה עדכנים ואפשרות לשליפת דוחות או מידע תומך, עבור מנהלים, למחלקת גביה ותשלומים. האוטומציה והשימוש הידידותי משלימים את תמונת הביצוע היעיל. 

 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
עוקבים באינסטגרם – איך זה עובד?
המשמעות הבסיסית של רשתות חברתיות היא, למשוך כמה שיותר אנשים שיעקבו אחרינו. זה נכון לגבי פייסבוק,...
קרא עוד »
אוק 22, 2020
לימודי QA מה זה
אחד התחומים הבולטים והמשמעותיים ביותר בתחום ההייטק בכלל ובעולם התוכנות בפרט, הוא כל מה שקשור לתחום...
קרא עוד »
יונ 16, 2021
טונרים
אחד מהמרכיבים הבסיסיים של כל משרד ושל כל מקום ציבורי הנותן שירות לאנשים זו המדפסת. בכל מקום כזה יש על...
קרא עוד »
ינו 20, 2021