ניהול מלאים בשיטת פרטו, מדוע?

שיטת פארטו היא תיאוריה כלכלית שפותחה על ידי הכלכלן האיטלקי Vilfredo Pareto בשנת 1906. היא קובעת שניתן לייחס 80% מהשונות בכל שוק נתון ל-20% ממספר היחידות הכולל. המשמעות היא שאם יש לך 20 יחידות, אזי 80% מהווריאציה שלך יהיו מיוחסים ל-20 היחידות האלה.

IIT Bombay פיתחה כלי המסייע בניהול רכש ומלאי בצורה שיטתית. הכלי נקרא מערכת ניהול מלאי (IMS). IMS היא אפליקציית תוכנה הבנויה על עיקרון Pareto, המודד את ההשפעה של גורמים שונים על המחיר והזמינות של פריט. במילים אחרות, זה מאפשר לך להעריך איזה אחוז מהפריטים משפיעים על המחיר של כל פריט נתון.

תייעלו את הפעילות העסקית שלכם

בעולם העסקים של היום, לחברות אין מספיק זמן להקדיש לניהול מלאי. זאת בשל העובדה שהם תמיד בתנועה ולעיתים זקוקים להרבה מוצרים שונים. כדי לעקוף את הבעיה הזו, כמה חברות החלו להשתמש בניתוח Pareto כדרך לניהול מלאי. ניתוח פארטו הוא שיטה המשמשת בכלכלה, סטטיסטיקה ותחומים אחרים שבהם ניתן ליישם אותה לאיסוף וניתוח נתונים. הוא מבוסס על הרעיון ש-20% מקבוצת הנתונים ילכדו 80% מכל המידע על הסט.

עקרון פארטו הוא שיטה לברר האם שינוי בחלוקת ההכנסה או העושר נגרם משינוי בכמות המשאבים הזמינים לייצור. עקרון פארטו מכונה גם כלל 80/20, והוא הוצע לראשונה על ידי וילפרדו פארטו. עקרון פארטו הוא שיטה פופולרית לניהול מלאי. הוא הומצא על ידי הכלכלן האיטלקי וילפרדו פארטו.

הטמיעו את השיטה בחברה שלכם

אם אתם רוצים לראות שיפור ניכר בחברה שלכם, כמובן שיהיה כדאי לכם לשקול ברצינות המטעה של השיטה הזו. כך תוכלו לראות איך בתוך זמן קצר אתם פועלים לשיפור של ניהול מלאים בשיטת פרטו ומגדילים את הרווחים.

קראו על מערכת למידה מרחוק >>>

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
קניית עוקבים ישראלים
ישנן סיבות רבות מדוע אנשים קונים עוקבים באינסטגרם. חלקם עושים זאת כדי להגביר את האגו שלהם, חלקם עושים...
קרא עוד »
דצמ 19, 2022
מה הוא בנק תמונות ואילו מאגרי תמונות מומלצים קיימים
בנק תמונות הוא אוסף תמונות שניתן להשתמש בהן למטרות שונות. אותם בנקי תמונות מהווים ארגז כלים חשוב...
קרא עוד »
ספט 12, 2022
לא תאמינו כמה עובד סייבר מרוויח
יש מקצועות שככל שהזמן יעבור, הן יעשו ליותר ויותר מושכות, ראוותניות ומכניסות. אחת מהן היא עבודה בסייבר....
קרא עוד »
יול 21, 2020