לימודי QA מה זה

לימודי QA מה זה

אחד התחומים הבולטים והמשמעותיים ביותר בתחום ההייטק בכלל ובעולם התוכנות בפרט, הוא כל מה שקשור לתחום של QA. מדובר על תחום נרחב שאי אפשר לדמיין כיצד מייצרים ומשווקים תוכנות לשוק הפרטי או העסקי, מבלי להיעזר באנשי מקצוע שמתמחים בתחום זה. 

באופן טבעי, מי שעוסק בתחום זה הוא מי שלמד אותו באופן מקצועי במקום מוכר. רוב המקומות מעדיפים לשכור בעלי מקצוע בתחום QA אשר קיבלו הכשרה במסגרת לימודים ספציפיים בתחום. מעטים המקומות שמוכנים לקחת אנשים ללא ידע וללא ניסיון ולהכשיר אותם בעצמם. שכן זה דורש זמן, השקעה כספית, ולא תמיד זה אפשרי, בוודאי לא במסגרת זמן עבודה שגרתית. 

לפני שנסביר על לימודי QA מה זה ולמי זה יכול להתאים צריך להבין מה הרעיון שעומד מאחורי תחום זה. למעשה QA זה כל מה לנושא של הבטחת איכות. המשמעות היא, לפני שהמוצר יוצא לשוק מבצעים שורה של בדיקות ומוודאים שאכן הוא בנוי כפי שתוכנן וסוכם מראש. 

מה זה לימודי QA? 

בעיקרון, במסגרת לימודי QA של QA Masters, אנחנו לומדים כיצד לבצע את הבדיקות השונות, על פי אילו פרמטרים ובאמצעות אילו כלים ואמצעים. לאחר מכן, אנחנו לומדים איך לכתוב את הנתונים וכן כיצד להציג אותם. 

כלומר, אנחנו צריכים להבין מה להציג למי שאומר לקרוא את המסמך שלנו ואיך נוכל להציג בפניו את הבעיות ומה צריך לתקן. הכל מתבסס כמובן על סוג הבדיקות שאנחנו עושים, באמצעות כלים, מכשירים ותוכנות שונות. 

לפני סיום חשוב, להבהיר, לימודי QA מתבססים על מגוון רחב של תוכנות ואמצעים, אנחנו צריכים לבחור מה נכון עבורנו, מה רלוונטי בהתאם לאופי התוכנה, המוצר, ובהתאם לסוג הבדיקות שעלינו לבצע בשביל להשיג את הנתונים הרלוונטיים. 

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
בוריס ויצ'נסקי

בוריס ויצ'נסקי

בוריס הינו חובב טכנולוגיה מושבע ואוהב לכתוב על כל מה שקשור לאינטרנט, גאדג'טים וכו'

אולי גם יענין אותך...

מתי מומלץ לשפר את הבגרויות?

ציוני המבחנים שלנו משמעותיים עבורנו להמשך הדרך. לא לחינם משקיעים תלמידים בהכנה לבגרות. ציונים טובים פותחים לנו שערים ומאפשרים לנו להשתלב בלימודי מקצוע רצויים לנו.

קרא עוד »
סוגי נופש שווים

3 סוגי הנופש הכי שווים!

המצב הכלכלי בארץ מעולם לא היה טוב יותר ועל כך מעידים הן נתונים מאקרו כלכליים והן נתונים מיקרו כלכליים. המצב המצוין של אזרחי ישראל אומר

קרא עוד »

כתוב/כתבי תגובה