הפרת חוזה – כל מה שצריך לדעת

חוזה הוא הסכם שנועד לעגן בחוק תנאים או סיכומים בין מספר אנשים ומטרתו לאפשר ידיעה מראש של חובות או תשלומים, תנאים והתחייבויות של מספר צדדים בהסכם. 

מטרת החוזה לציין דגשים והסכמות של כל הצדדים שקשורים עליהם חתומים על ההסכם, והוא מהווה גושפנקא שחשוב לכבד על פי החוק. חתימה עם חוזה מהווה הסכמה לכל התנאים שיש בו. 

חוזה שכתוב נכון וערוך על ידי עורך דין חייב להיות קביל בבית המשפט ויש חוזים שנחתמים בין אנשים ללא סיוע של עורך דין כמו זיכרון דברים או חוזים אחרים כמו הסכם עבודה, הסכם שכירות וכולי. גם הסכמים כאלה נחשבים קבילים בבית המשפט במידה והחתימות מקוריותו ומאומתות בבית המשפט. להמשך קריאה אודות עורך דין הפרת חוזה

אבל מה קורה בהפרת חוזה? 

כאשר מישהו מפר חוזה הוא גורם בדרך כלל נזק לצד האחר שחתום על החוזה ומושפע ממנו ישירות או בעקיפין. מי שנפגע מהפרת הסכם או הפרת חוזה חשוב שיתנהל בצורה נכונה ויגיש תביעה לבית המשפט על מנת שהסכם יופעל ותנאי הפרתו ימוששו. 

גם מי שצריך להפר חוזה או רוצה לצאת ממנו חשוב שיפנה לעורך דין חוזים  כדי להגיש תביעה שמטרתה לבטל את ההסכם. בכל מקרה, מדובר בתרחישים שונים שיכולים לקרות למי יש חתום על חוזה כזה או אחר . 

במידה ויש בעיות עם חוזה מסוים החל מתנאים או אותיות קטנות שגרמו להרעה בתנאים של אחד הצדדים בחוזה – פנו לעו"ד. 

אז מה עושים במידה והפרתם חוזה או שנפגעתם מהפרת חוזה?

במקרים כאלה כדאי לפנות לעורכי דין מומחים בתחום החוזים עורכי דין כאלה מכירים את התחום לאורכו ולרוחבו. עורכי הם יוכלו לעזור לכם לבצע את הפעולות הנכונות ביותר כדי שתוכלו לצאת מהסיטואציה על הצד הטוב ביותר. למידע נוסף עו"ד שלומי וינברג

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
למה דווקא חדרים לפי שעה בנהריה?
אנשים רבים בוחרים היום להזמין חדרים לפי שעה בנהריה, במקום לשלם סכומים מופרכים על לילה בבית מלון או...
קרא עוד »
דצמ 27, 2018
הפקת סרטי מוצר – המדריך המלא
אם הפקתם מוצר חדש ואתם רוצים לפרסם אותו, חלק מאוד חשוב מהפרסום זה שאנשים שהם למעשה קהל היעד האידיאלי...
קרא עוד »
אוג 15, 2021
שיקולים חיוניים לבחירת אביזרים המשפרים את חיי הזוגיות
בחירת האביזרים הנכונים יכולה לשנות אינטראקציות יומיומיות בתוך נישואים, להפוך את השגרה לעונג ולהעמיק...
קרא עוד »
מאי 02, 2024