שוק אפל Dark market בעולם המטבעות הדיגיטליים

מטבעות דיגיטליים

אין ספק כי האינטרנט הוא השוק הגדול ביותר בעולם. די אם נזכיר זירות מסחר כמו אייבי או אמזון בכדי להדגים זאת ולהסביר מדוע זהו שוק כל כך גדול ונרחב. לא סתם אמזון היא החברה הגדולה בעולם ולא סתם עלי אקסרפס כל כך שולטת בסין. אך רוב האנשים אינם מודעים לכך כי מתחת לפני השטח יש רשת לא פחות גדולה מהאינטרנט אשר נקראת הDARK NET. לרשת זאת לא ניתן להגיע דרך גוגל וצריך להיכנס אליה באופן ישיר, קרי על ידי הקלדת הכתובת של האתר. העניין עם רשת זו שפעמים רבות מתקיים בה מסחר לא חוקי בסחורות גנובות, סמים ועוד וזוהי בעיה חמורה ביותר. יש סטיגמה לפיה בביטקוין ובמטבעות דיגטליים משתמשים בכדי לקנות ברשת זו אך זוהי סטיגמה בלבד וניתן לומר כי מטבעות דיגיטליים משמשים לקניות לא רק ברשת זו אלא בכלל באינטרנט ובעולם האמתי.

האם צריך לשלם מס על מטבעות דיגיטליים?

אנשים רבים קונים מטבעות דיגיטליים לא בשביל לקנות עמם דברים אלא בשביל השקעה. על כן עולה השאלה האם צריך לשלם מס על המטבעות הללו או שמא הם פטורים ממס? זוהי שאלה חשובה ביותר אשר משפיעה על ההחלטות שלנו בצורה ניכרת ותשובה נמצאת באתר ביטס אוף גולד. אנחנו חייבים לציין כי רשות המיסים קבעה כי אם הרווחתם מן המטבעות הללו אתם צריכים לשלם עליהם מס. כך המטבעות הללו דומים לכל מכשיר השקעה אחר ואם מכרתם אותם ברווח אתם צריכים לשלם עליכם מס. זהו משהו שאתם צריכים לקחת בחשבון כאשר אתם מחליטים לקנות מטבע דיגיטלי ואל לכם לזלזל בכך.

האם אני כבעל עסק יכול למכור מוצרים תמורת ביטקוין?

עד עתה דיברנו על ביטקוין מההיבט של הצרכן. אך אתם צריכים לדעת כי כיום יותר ויותר עסקים מאפשרים ללקוחת שלהם לשלם בביטקוין. אם גם אתם בעלי עסק הרוצים לאפשר ללקוחות שלהם לשלם בביטקוין אתם חייבים למצוא חברה אשר תוכל לבצע את הסליקה של הביטקוין או של המטבע הדיגטלי וכדאי שהחברה הזאת תהיה אמינה ומקצועית.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
האם באמת צריך להיזהר מאדם טל
היום ניתן לשמוע יותר ויותר את השם של אדם טל באמצעי התקשורת השונים, היות ומדובר על אדם שהצליח להתעשר...
קרא עוד »
יול 21, 2020
עיצוב חוברת, מי צריך את זה?
יצירת חוברת היא שלב חשוב מאוד בעיצוב. חוברת טובה צריכה להיות בעלת עיצוב אטרקטיבי, עליה להיות קלה...
קרא עוד »
מרץ 12, 2023
טיפול ברוזציאה – איך לטפל במחלת עור לא נעימה
מחלות עור הן אינן מחלות נעימות כלל. מדובר במחלות אשר מסיבות תופעות עוריות לא אסתטיות על עור הגוף. כאשר...
קרא עוד »
דצמ 09, 2018