קידום סמכות מה זה אומר?

קידום סמכות

בשונה ממה שנהוג לחשוב, דירוג האתר על ידי גוגל אינו מתבצע רק על פי מילות מפתח או ביטויים רלוונטיים, אלא בראש ובראשונה על פי סמכותו של האתר. מה זה אומר וממתי לאתרי אינטרנט יש סמכות בכלל? אז מסתבר שמאז ומעולם.

כל מומחה קידום אתרים איכותי ומקצועי יסתכל על המכלול השלם של האתר שהוא עתיד לקדם, ולא רק על פי ביטויים שונים ורלוונטיים לאותו אתר. אם זה מה שהמקדם שלכם עושה באתר שלכם, מומלץ לחפש מומחה קידום אתרים אחר וכמה שיותר מהר.

גוגל בוחר לדרג את האתרים המובילים ביותר בראש תוצאות החיפוש על פי רלוונטיות של האתר כלפי קהל הגולשים, כך שככל שמדובר באתר איכותי, נגיש, מקיף ועם ערך רב עבור הגולשים – גוגל יעדיף להמשיך ולהגיש אותו עבור הגולשים המרוצים בתוצאות החיפוש. דוגמאות מצוינות לכך הם אתרים איכותיים וסמכותיים כמו אתרי החדשות המובילים מאקו, YNET או אתרי אופנה סמכותיים דוגמת קסטרו, רנואר ועוד.

כיצד ניתן לקדם את הסמכות של האתר

אם אתם שואפים לקידום סמכות האתר שלכם, זוהי שאיפה מעולה ונהדרת. אך מומלץ לא לשאוף להגיע כל כך מהר לרמת הסמכותיות כמו של אתר מאקו, שאיפות זה טוב בחיים – אך חשוב גם להיות מציאותיים.

התחילו בכך שתוכלו לבסס את הסמכות של האתר שלכם בעזרת מגוון פעולות מועילות שרק יוסיפו לאתר, וישכנעו בסופו של דבר את גוגל שהאתר שלכם הוא איכותי וסמכותי בהחלט לעומת המתחרים שלכם.

השקיעו בתוכן איכותי ורלוונטי בלבד

בוודאי שמעתם את זה בלי סוף, אך בשורה התחתונה זהו אחד הדברים החשובים ביותר לביסוס הסמכותיות של האתר שלכם. תוכן איכותי ורלוונטי שיופיע באתר שלכם ימשוך כמה שיותר את קהל הגולשים אליכם, כך שהוא יתרשם ממה שהוא קורא ואף יבצע המרות שונות ברחבי האתר.

בסופו של דבר אתם רוצים שהגולשים יישארו כמה שיותר זמן באתר שלכם, פרמטר נוסף שמשפיע עליכם לטובה מבחינת הדירוג של גוגל. לכן, וודאו כי התוכן באתר שלכם הוא כמה שיותר מקורי, בעל ערך ובמיוחד מעניין, בקשו סיוע של מומחה קידום אתרים אם המשימה גדולה עליכם.

חשבו על חוויית המשתמש באתר

כאמור, אתם רוצים שהגולשים יגיעו לאתר שלכם כמה שיותר, וגם יישארו בו כמה שיותר. באמצעות השקעה איכותית ויעילה בחוויית המשתמש של הגולשים, תוכלו להבטיח כי הם לא ימהרו לנטוש את האתר שלכם כל כך מהר.

הקפידו ליצור תפריט ניווט ברור ויעיל בין עמוד לעמוד באתר, הוסיפו אלמנטים אינטראקטיביים באתר שיגרמו לגולשים לשהות באתרכם כמה שיותר, וקשרו בין מאמרים שונים המופיעים באתר כך שהקריאה של הגולשים תהיה מנווטת בין דפים שונים שקיימים אצלכם.

אל תשכחו לבסס קישורים חיצוניים

נוסף על הטמעת קישורים פנימיים באתר לצורך ניווט נוח וחכם בין הדפים השונים באתר, זכרו להטמיע גם קישורים חיצוניים שיובילו אל אתרכם מאתרים אחרים, או שיובילו לאתרים אחרים דרך האתר שלכם. קישורים איכותיים הם פרמטר נוסף ואפקטיבי עבור גוגל להבין כי האתר שלכם בעל ערך רב, דבר שיכול לעלות את הסמכות שלכם ברשת.

באמצעות יצירת שיתופי פעולה בין אתרים וחברות שונות, תוכלו להוציא ולהכניס קישורים רלוונטיים אל ומחוץ לאתר שלכם. הקפידו לבדוק כי מדובר רק על קישורים מ/אל אתרים איכותיים ורלוונטיים לאתרכם.

 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
תובנות חיוניות לגבי יתרונות פעילות ODT
פעילויות אימון בפיתוח חוץ (ODT) הן כלי רב עוצמה לשיפור היבטים שונים של החיים האישיים והמקצועיים. כמומחה...
קרא עוד »
מאי 10, 2024
חוסר התאמה לצבא
לתקופת השירות הצבאי יש אלמנטים רבים, עבור חלק מהאנשים זוהי חוויה מעצימה רווית חוויות והכרת חברים...
קרא עוד »
ינו 02, 2019
תובנות קריטיות ליישום מערכות CRM
הטמעת מערכת ניהול קשרי לקוחות (CRM), כמו Zoho או Monday, היא מהלך אסטרטגי שיכול להועיל משמעותית לעסקים בניהול...
קרא עוד »
דצמ 09, 2023