מה זה CRM?

CRM

ראשי התיבות של המונח "CRM" הן 'Customer relationship management' או בשפה העברית, 'ניהול קשרי לקוחות'. המערכות הללו מתמקדות בתחום שנערכים בו מחקרים ומתמחים בו אנשי מקצוע רבים אשר מתמקדים בשירות לקוחות, מעקב ושיפור תהליכי מכירה על מנת לשפר את המערכים הללו בעסק, לנתח ולהוציא סטטיסטיקות על אופן הפעילות של העסק אל מול הלקוחות, הספקים ואנשי הקשר שלו ואת כל זאת לעשות בעזרת טכנולוגיה מתקדמת.

איך CRM עוזר לנו בפועל?

המערכת הנ"ל הינה מערכת ממוחשבת שיכולה לשבת בענן אשר משמשת ארגונים ועסקים מכל הגדלים בניהול הקשרים שלהם עם הלקוחות. המערכות הללו מאפשרות לצוות גדול לדעת בין היתר, באיזה שלב נמצא כל לקוח, מי אחראי על הלקוח ולראות עדכונים שוטפים בכל זמן נתון מבלי צורך לבזבז זמן על עדכונים פרונטליים.

מה הפונקציות של מערכת CRM?

הפונקציות של המערכות הללו משתנות מבין תוכנת CRM אחת לשנייה. הפונקציות הבסיסיות ביותר ש-CRM מאפשר לנו לעשות הוא לבצע מעקב יעיל אחר הלקוחות ולאגד את הלקוחות הפוטנציאליים בקבוצה מסוימת בתוכנה ולאגד את הלקוחות הקבועים והמשלמים בקבוצה אחרת. בזכות הקידמה הטכנולוגית, מתאפשר לנו לרוב להכניס למשל, לידים (מתעניינים בשירות) חדשים אשר נרשמים בדפי הנחיתה שלנו הישר אל מערכת ה-CRM ולהגדיר אותם כ-'ליד חדש'. בצורה כזאת, יכולים אנשי המכירות להתחיל כל יום כאשר הם רואים מול עיניהם כמה לידים חדשים נכנסו ביום שעבר, כמה לקוחות מחכים לקבל הצעת מחיר וכמה לקוחות כבר קיבלו הצעת מחיר ויש צורך לחזור אליהם.

מעבר לייעול תהליכי מכירה, תוכנת CRM יכולה לבצע מעקב כולל על התשלומים של הלקוחות שלנו. כאשר ה-CRM שלנו מכיל גם שירותי סליקה, כל התשלומים יכולים להתבצע דרך המערכת וה-CRM יוכל לעדכן אותנו באופן אוטומטי כאשר אחד מהלקוחות מתעכב בתשלום הקבוע שלו.

CRM עוזר לנו לשמור על הלקוחות

מעבר לעובדה שתוכנת CRM תוכל להוציא לכם נתונים בכל זמן נתון לגבי כמות הלקוחות הפעילים שיש לכם כרגע לעומת החודשים הקודמים, התוכנה תוכל לעזור לכם לשמר את הלקוחות הקיימים. היא עושה זאת על ידי ניהול משימות אשר מחולק לפי עובדים ספציפיים כאשר בכל פעם שהמנהל מוסיף משימה לאחד מהעובדים לדוגמא, העובד מקבל התראה. בנוסף על כך, בזכות המערכות הללו יש למנהלים אפשרות להתעדכן באופן שוטף ומיידי בעבודתם של העובדים.

יתרונות נוספים למערכת CRM

מלבד היתרונות הרבים שדוברו, יש לתוכנות CRM יתרונות רבים וטובים כאשר חלקם נמצאים במערכות ספציפיות וחלקם נמצאים במערכות רבות נוספות. ראשית, כאשר ה-CRM מסונכרן עם או מכיל יומן בתוכו, תוכלו לעבור על היומן ולראות באילו ימים יש פחות או יותר משימות, מי מהעובדים פנוי יותר מאחרים ולנהל את העסק בצורה טובה יותר. יתרון מהותי נוסף הוא, שבזכות המעכב אחר הלקוחות, תוכלו לתת שירות טוב יותר, למנוע מצב שלקוחות נופלים בין הכיסאות ולמנוע נשירת לקוחות לאורך זמן.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מי צריך (ולא צריך) ליישם מערכת CRM כמו MONDAY
הטמעת מערכת ניהול אופטימיזציה של משאבים מקיפה (CRM) כמו MONDAY יכולה להיות מחליף משחק עבור עסקים רבים,...
קרא עוד »
מאי 08, 2024
מי צריך הדרכת הורים
נושא הדרכת הורים הוא נושא מורכב. לעתים קרובות קשה להורים לדעת מהי האפשרות הטובה ביותר עבור ילדם,...
קרא עוד »
יונ 06, 2023
איך בוחרים קופות לחנויות נוחות?
קופות רושמות משמשות במגוון מקומות. הם מותקנים בחנויות נוחות, חנויות מכולת, תחנות דלק ואפילו בשדות...
קרא עוד »
מרץ 19, 2023