צילום לאתרי אינטרנט

צילום לאתרי אינטרנט

צילום לאתרי אינטרנט הוא תחום מקיף הכולל צילום תמונות לאתרי חנות אלקטרונית, לחנויות באמזון ובפלטפורמות שונות, תמונות המשמשות כתמונות נושא לפוסטים, תמונות לתפריטים ומוצרי מזון ועוד. אין ספק כי לתמונה יש חלק מרכזי בשיווק ומכירה של מוצרים באינטרנט והעברת החוויה דרך מסך המחשב. בשונה מהחנויות הפיזיות שבהן הלקוחות יכולים לגעת במוצרים, לחוש אותם ואף למדוד, להריח או להשתמש – הרי שבשיווק דרך אתרי אינטרנט החוויה מועברת בעיקר בזכות התמונה של המוצר. 

איך לצלם מוצרים לאתרי אינטרנט בצורה נכונה?

  • אמצעי צילום וחצובה – הציוד שבו משתמש צלם מוצרים להפקת התמונה הוא הדבר הראשון שאתם רוצים לדאוג לו כיוון שבמידה רבה הוא עשוי להשפיע על איכות התמונות שלכם. אתם רוצים להפיק תמונות חדות ואיכותיות ברזולוציה גבוהה ולכן כדאי להשתמש במצלמות DSLR דיגיטליות מתקדמות ובחצובה. אם אין לכם תקציב למצלמה שכזו או להשכיר צלם מקצועי עם מצלמה שכזו השתמשו במצלמה של סמארטפון חדיש. 
  • תאורה – התאורה יכולה להשפיע על הנראות של המוצר והאטרקטיביות שלו, על הזווית המוצלת ולהשפיע על הנראות הכללית של התמונה והעברת המסר דרכה. צריך תאורה מאוזנת, עדיפות לשילוב תאורה מלאכותית בסטודיו נייד/מאולתר.
  • רקע – בדרך כלל עדיף להשתמש ברקע לבן למוצרים כדי להבליט אותם ולמנוע הסחות דעת של צבע הרקע. בצילומי מזון למשל בדרך כלל משתמשים ברקע שחור כדי להבליט את המנה ואולי אפילו את העשן היוצא ממנה (תלוי בסוג המנה).
  • עקביות – בדרך כלל חשוב לשמור על עקביות בצילום התמונות כדי לשמור על נראות מקצועית. כך למשל אותו גודל של תמונה, אותו יחס בין גודל המוצר לשטח הריק מסביבו, אותו צבע רקע לכלל המוצרים באתר ועוד.

צילום לאתרי אינטרנט – האם להשכיר צלם מקצועי?

במידה ומתאפשר לכם כלכלית לקחת צלם מקצועי עבור צילום לאתרי אינטרנט של המוצרים שלכם זה יהיה עדיף כמובן. הצלם בעל הניסיון ידע להפיק תמונות נהדרות, איכותיות ובצורה הנכונה, כזו שתעזור להגדיל את המכירות באתר ולהציג את הסיפורים מאחורי המוצרים והשימוש בהם.

כתוב/כתבי תגובה