שרת לינוקס: מהו ומי צריך אותו?

שרת לינוקס: מהו ומי צריך אותו?

לעתים, מנהלים עסקיים שלא מתמצאים במחשוב, שומעים מונחים טכניים מעולם המחשוב שלא ברורים להם לגמרי. במקרים מסוימים הבנת מונחים כאלה חשובה, בכדי לקחת חלק בקבלת החלטות, לגבי רכש ובכלל. אם מדובר בשרתים, זו עשויה להיות השאלה של האם להשתמש בשרתי לינוקס או לבחור בחלופות כמו שרתי חלונות?

להשאיר זאת למקצוענים

כהקדמה, נציין שכדאי פעמים רבות להעביר כמה שיותר מהעיסוק השוטף במחשוב, לניהול חיצוני מקצועי. למשל – מדוע דרושה לכם חברה מקצועית שמפעילה שרת לינוקס? בכדי להוריד לעצמכם מהכתפיים את הטרחה שכרוכה בניהולו השוטף ולאפשר לכם להתמקד בליבה העסקית שלכם.

מהו שרת לינוקס?

בתמצית, שרת לינוקס הוא פשוט שרת, אשר מערכת ההפעלה שמותקנת עליו היא Linux. מדובר במערכת הפעלה וותיקה ופופולארית מאוד, אשר יש סביבה כיום עושר גדול של ידע ומומחים. מה שהתחיל במקור כיוזמה אחת בעולם הקוד הפתוח, התפתח עם השנים למגוון גרסאות משנה של לינוקס, אשר ממשיכות להיות מפותחות במקביל. תודות לכך, ניתן לבחור את לינוקס בגרסאות שמתאימות ביותר לצרכי כל עסק. לצד חלונות של מיקרוסופט, זו היא בהחלט מערכת ההפעלה הבולטת ביותר. לכל עסק כדאי וחשוב להכיר אותה כיום. זאת, גם אם הוא משתמש בעיקר באלמנטים של מחשוב, אשר מחוץ לעולם הלינוקס (כגון בסיסי נתונים של מיקרוסופט).

למי דרוש שרת לינוקס?

התשובה על שאלה זו מורכבת ואישית. עם זאת, שרת לינוקס עשוי להתאים במיוחד, למשל לעסקים אשר מחפשים

יציבות – לינוקס ידועה כמערכת הפעלה יציבה מאוד. למעשה, רואים אותה במשך השנים בשימוש, למגוון מטרות רגישות. אם מנהלים אותה במקצועיות, זו פשוט מערכת הפעלה אמינה ביותר, שניתן לסמוך עליה.

מחיר נוח – לינוקס היא מערכת הפעלה בקוד פתוח. פירוש הדבר, שבאופן בסיסי היא זמינה בחינם. ישנן גרסאות לינוקס שעברו התאמות שונות מחברות מסחריות שעוסקות בכך. במקרים אלה, המערכת עשויה להיות מוצעת לא בחינם. בכל מקרה, ברכישת שרת, עלות מערכת ההפעלה ושדרוגים עתידיים שלה, סביר שתילקח בחשבון. אם מדובר בכירת שרת לינוקס כשרות ענן, היבט המחיר שונה למדי כמובן. אך גם כאן, מאחר שמערכת ההפעלה זולה יותר עבור הספק, הוזלה זו עשויה להתבטא גם בעלות ללקוח ששוכר את שרת הלינוקס.

התאמה אישית – לינוקס נוחה מאוד לביצוע התאמות אישיות שונות, בהתאם לדרישותיכם.

אבטחה ברמה מרבית – בכל מערכת הפעלה בולטת, דוגמת חלונות, יש מענה רחב מאוד לאבטחה. גם בהקשר הדרישות הגבוהות של עסקים. אך לינוקס בולטת לאורך השנים מבחינה זו, באופן מיוחד.

לסיכום

כל מי שמתמצא בתחום השרתים ומערכות ההפעלה, יודע שלינוקס היא מערכת הפעלה מעולה. אז האם דרוש לכם דווקא שרת לינוקס? על כך תצטרכו לבדוק לעומק בעצמכם ולהחליט בהתאם לנסיבות. בכל מקרה, בחירה בשרת לינוקס היא בחירה באיכות מוכחת.

כתוב/כתבי תגובה