מה עומד מאחורי תעשיית הניתוחים הפלסטיים?

ניתוחים פלסטיים

כמות האנשים שעוברים ניתוחים פלסטיים היא הרבה יותר גדולה ממה שנהוג לחשוב ואילו המגמה רק ממשיכה לתפוס תאוצה ובמקביל הגיל של קהל היעד ממשיך לרדת. אז מה באמת עומד מאחורי אותם ניתוחי בחירה, מה באמת עומד מאחורי אותם ניתוחים שבקלות היה ניתן להימנע מהם, אך עדיין אנשים (גברים ונשים) בוחרים פעם אחר פעם לעלות על כיסא המנתחים, לעבור הרדמה ואף תקופת החלמה שאינה תמיד קצרה או נעימה? ובכן התשובה מורכבת ואף עשויה לקחת אותנו לעולם החי ולאדם הקדמון, אך אם נבקש להתחיל את המאמר מהסוף נציין ששביעות רצון – שביעות רצון היא זו שמובילה אנשים רבים לשנות בעצמם מגוון נתונים פיזיים, פשוט כי ניתן.

עידן האינסטנט

כיום בעידן האינסטנט אנשים דורשים "כאן ועכשיו" ופחות בוחרים ללכת לטיפול פסיכולוגי שיעזור להם להשלים עם המראה החיצוני, אלא אנשים מעדיפים לעבור שבועיים קשים ופשוט לשנות פרמטר כזה או אחר. מכאן שיש אנשים שיקומו ויתנגדו לגישה, יטענו ששינוי חיצוני אינו מספיק מהותי על מנת לגעת בתחושה הנפשית, אך פה אנו נציין שעם כל הכבוד לטיפולים פסיכולוגים, מוטב להכיר בעובדה הפשוטה והיא שאנשים שעוברים ניתוחים קוסמטיים יוצאים מרוצים – חשים יותר בריאים, בעלי ביטחון עצמי גבוה ובאופן כללי הם הרבה יותר שבעי רצון מהחיים, אם כי ראוי לעצור ולהניף דגל אזהרה, לציין שגם בתחום זה אנשים נתקלים ברשלנות בניתוח, כך שיש לבחור היטב את הרופא ואם בתום התהליך התוצאה בעיתית, רצוי לבחון האם קיימת עילה לתביעה.

אחורה בזמן

אנשים רבים פונים לעבור ניתוח קוסמטי כיוון שהם מבקשים לחוש טוב יותר עם עצמם והם יודעים שכיום המהלך נחשב יחסית פשוט ומאוד בטוח. מכאן שכאשר אנשים מזהים אופציה לשנות את מה שהטבע העניק להם, הם מבקשים לנצל זאת, ופה נציין שרוב האנשים מבקשים להשיג פחות או יותר את אותה תוצאה, כי אנשים נמשכים למה שמסמן פוריות ובריאות ולו בתת מודע, ואם נחזור אחורה בזמן, נמצא שמאז ומעולם אותם מאפיינים נמצאו כמושכים. על אלו מאפיינים מדובר? ובכן סימטריה בגוף נתפשת כסממן לבריאות ועל כן היא מאוד מושכת, כך שאפילו תינוקות יותר נמשכים לפנים סימטריות ואף בטבע טווסים בעלי זנבות סימטריים נחשבים כיותר אטרקטיביים. בנוסף לסימטריה, גם עיניים צלולות ושיניים נקיות נתפשים כאלמנטים מושכים.

חלום בר השגה

מנתח פלסטי הוא מוכר חלומות, הוא אדם שיכול באמצעות כמה חיתוכים לשנות את הנתונים הטבעיים ואכן ככול שהרופא יותר טוב, כך הוא עשוי להרוויח יותר ועל כן אין לרגע להתעלם מהעובדה הבאה: מאחורי תעשיית הניתוחים הפלסטיים גם עומדת הבטחה ששווה לא מעט כסף. עם זאת, מנתח פלסטי צריך להיות כמה שיותר אמין וכנה, הוא צריך להעביר ללקוח את מרב המידע, כולל מידע אודות אופציות חלופיות, סיכונים אפשריים, אופי ההחלמה ואף סוג התוצאה שריאלי לצפות לה. כאשר הרופא אינו נוהג כך והתוצאה מאכזבת, טוב לדעת שניתן להגיש תביעת רשלנות.

מיתוס היופי

שנסכם מה עומד באמת מאחורי תעשיית הניתוחים הפלסטיים? ובכן נראה שמדובר בתמהיל פוטוגני במיוחד של מיתוס היופי, הרצון האישי לחוש טוב עם עצמנו, העידן בו אנו חיים, תהליכים אבולוציוניים שנשארים נאמנים למקור תפיסת היופי ופשוט הכוח הרב שיש למראה החיצוני להשפיע על הנפש ועל הביטחון העצמי, וזאת כי כאשר אנחנו חשים טוב עם עצמנו, אנחנו יכולים לכבוש הרים ולהשיג יעדים, כך שלמרות שניתוח פלסטי הוא נטו פרקטי, הוא מסייע רבות לתהליכי הנפש – משפיע על התפישה האישית, ופה מדובר במקור כוח עוצמתי במיוחד.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מקומות מומלצים לעישון בתל אביב
מי שאוהב לעשן, מוצא עצמו לא פעם ולא פעמיים מתחבא בין סמטאות, נאלץ לכבות את הסיגריה במקומות ציבוריים,...
קרא עוד »
מאי 08, 2019
הפרת חוזה – כל מה שצריך לדעת
חוזה הוא הסכם שנועד לעגן בחוק תנאים או סיכומים בין מספר אנשים ומטרתו לאפשר ידיעה מראש של חובות או...
קרא עוד »
אוק 05, 2021
תובנות לגבי טיפול נכון בגירושין
בעוד שרוב האנשים מודעים לכך שגירושים הם תהליך מורכב ולעיתים עתיר רגשית, ישנם מספר היבטים של ניווט...
קרא עוד »
אפר 27, 2024