השימוש של מנועים חשמליים בתעשיה המודרנית

השימוש של מנועים חשמליים בתעשיה המודרנית

התעשייה המודרנית עושה שימוש בכלים רבים ובטכניקות מתקדמות שנועדו לייעל את תהליכי הייצור ואת איכות התוצרים. המנועים החשמליים תופסים מקום בעל חשיבות רבה בכל מערכי הייצור בתעשייה. הודות למנועים החשמליים ניתן לבצע פעולות מתקדמות, לזרז את קצב הפעולה, להשיג תוצאות משופרות ולהפיק מתהליכי הייצור התעשייתיים תוצאות מעולות.

על המנוע החשמלי ועל השימושים שלו

למעשה כיום כל תהליך ייצור מתחיל עם מנוע חשמלי. בין אם מדובר על תעשיית המזון בו מבצעים פעולות של טחינה, לישה, אריזה ועוד. ובין אם מדובר על תעשיית הפלסטיק, המתכת, העץ וכן הלאה. מנועים חשמליים הם אלו שמופקדים על תהליכים רבים ומאפשרים לבצע את שלבי הייצור הנדרשים בצורה היעילה והנכונה ביותר.

על המבנה של מנוע חשמלי

המנועים החשמליים זהים בבסיסם. המנוע נבנה כדי להמיר את אנרגיית החשמל לאנרגיה מכנית ותנועתית. וזאת כדי שאנרגיית החשמל אכן תצליח לבצע את הפעולות הנדרשות. האנרגיה במנועים נוצרת מפעולה של שני חלקים עיקריים במנוע החשמלי. והם סטטור ורוטור. הסטטור הוא חלק מקובע בתוך המנוע, הוא מכיל סלילים מלופפים או מגנטים. ואילו הרוטור הוא ציר מרכזי שעובר בתוך הסטטור והכוחות המגנטיים פועלים עליו. כתוצאה מכוחות אלו נוצרת התנועה והפעולה הרצויה של המנוע. למידע נוסף בנושא היכנסו לאתר http://www.l-tech.co.il/.

סוגים שונים של מנועים

לכל פעולה ושימוש יש להתאים את המנוע הנכון. היות שקיימים סוגים שונים של מנועים:

מנוע זרם ישר – למנוע זה יש מגנט קבוע שבתוכו יש מברשות. בתוך הסטטור קיימים שני מגנטים והם פונים זה לקטבו של השני. לרוטור יש מספר סלילים והמברשות עשויות מפחם. כאשר הן נוגעות בסליל הרוטור נוצר המגע החשמלי, שגורם למגנוט של הציר ולתנועתיות של המנוע.

מנוע זרם ישר נטול מברשות – על מנוע ללא מברשות יש על הסטטור עצמו סלילים מלופפים, ועל הרוטור יש מגנט. המנועים מכילים חיישנים מגנטיים שנועדו לבצע בקרה אחר מהירות הציר והמיקום שלו במהלך הסיבובים שלו.

מנוע זרם חילופין – אלו מנועים בהם נעשה שימוש בזרם חילופי ולא בזרם ישיר. במנוע זה קיים סטטור ועליו סלילים מלופפים, והרוטור מסתובב במרכז בהתאם לשדה המגנטי אשר נוצר בו.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
השמה להייטק – המדריך המלא לכתיבת קורות חיים
השמה בהייטק היא תחום מתפתח הדורש עדכון מתמיד של מיומנויות וידע. ככזה, אתה צריך להיות מסוגל להתעדכן...
קרא עוד »
אוק 10, 2022
עוקבים באינסטגרם – איך זה עובד?
המשמעות הבסיסית של רשתות חברתיות היא, למשוך כמה שיותר אנשים שיעקבו אחרינו. זה נכון לגבי פייסבוק,...
קרא עוד »
אוק 22, 2020
רגע לפני "שלח": מתי בפעם אחרונה עברתם על הקו"ח שלכם?
לרבים יש נטייה לפעול בפזיזות ולא לבדוק לעומק את קורות החיים שלהם לפני שהם שולחים אותם למעסיק...
קרא עוד »
אוק 19, 2018