השימוש של מנועים חשמליים בתעשיה המודרנית

השימוש של מנועים חשמליים בתעשיה המודרנית

התעשייה המודרנית עושה שימוש בכלים רבים ובטכניקות מתקדמות שנועדו לייעל את תהליכי הייצור ואת איכות התוצרים. המנועים החשמליים תופסים מקום בעל חשיבות רבה בכל מערכי הייצור בתעשייה. הודות למנועים החשמליים ניתן לבצע פעולות מתקדמות, לזרז את קצב הפעולה, להשיג תוצאות משופרות ולהפיק מתהליכי הייצור התעשייתיים תוצאות מעולות.

על המנוע החשמלי ועל השימושים שלו

למעשה כיום כל תהליך ייצור מתחיל עם מנוע חשמלי. בין אם מדובר על תעשיית המזון בו מבצעים פעולות של טחינה, לישה, אריזה ועוד. ובין אם מדובר על תעשיית הפלסטיק, המתכת, העץ וכן הלאה. מנועים חשמליים הם אלו שמופקדים על תהליכים רבים ומאפשרים לבצע את שלבי הייצור הנדרשים בצורה היעילה והנכונה ביותר.

על המבנה של מנוע חשמלי

המנועים החשמליים זהים בבסיסם. המנוע נבנה כדי להמיר את אנרגיית החשמל לאנרגיה מכנית ותנועתית. וזאת כדי שאנרגיית החשמל אכן תצליח לבצע את הפעולות הנדרשות. האנרגיה במנועים נוצרת מפעולה של שני חלקים עיקריים במנוע החשמלי. והם סטטור ורוטור. הסטטור הוא חלק מקובע בתוך המנוע, הוא מכיל סלילים מלופפים או מגנטים. ואילו הרוטור הוא ציר מרכזי שעובר בתוך הסטטור והכוחות המגנטיים פועלים עליו. כתוצאה מכוחות אלו נוצרת התנועה והפעולה הרצויה של המנוע. למידע נוסף בנושא היכנסו לאתר http://www.l-tech.co.il/.

סוגים שונים של מנועים

לכל פעולה ושימוש יש להתאים את המנוע הנכון. היות שקיימים סוגים שונים של מנועים:

מנוע זרם ישר – למנוע זה יש מגנט קבוע שבתוכו יש מברשות. בתוך הסטטור קיימים שני מגנטים והם פונים זה לקטבו של השני. לרוטור יש מספר סלילים והמברשות עשויות מפחם. כאשר הן נוגעות בסליל הרוטור נוצר המגע החשמלי, שגורם למגנוט של הציר ולתנועתיות של המנוע.

מנוע זרם ישר נטול מברשות – על מנוע ללא מברשות יש על הסטטור עצמו סלילים מלופפים, ועל הרוטור יש מגנט. המנועים מכילים חיישנים מגנטיים שנועדו לבצע בקרה אחר מהירות הציר והמיקום שלו במהלך הסיבובים שלו.

מנוע זרם חילופין – אלו מנועים בהם נעשה שימוש בזרם חילופי ולא בזרם ישיר. במנוע זה קיים סטטור ועליו סלילים מלופפים, והרוטור מסתובב במרכז בהתאם לשדה המגנטי אשר נוצר בו.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
בוריס ויצ'נסקי

בוריס ויצ'נסקי

בוריס הינו חובב טכנולוגיה מושבע ואוהב לכתוב על כל מה שקשור לאינטרנט, גאדג'טים וכו'

אולי גם יענין אותך...

צימרים רומנטיים בישראל

צימרים רומנטיים בישראל

לא צריך לנסוע לחופשה רומנטית בחו"ל על מנת לצבור חוויות משותפות, לא פעם אנו מגלים שניתן לצאת לחופשות רומנטיות גם כאן בארצנו הקטנה. אחת מהחופשות

קרא עוד »

כתוב/כתבי תגובה