קידום אתרים שומרי שבת

קידום אתרים שומרי שבת

היום כל בעל אתר מבין את החשיבות של קידום האתר שלו בגוגל. מדובר על מערכת שלמה של אלגוריתמים מסובכים, שמטרתה להציג לגולשים אך ורק את תוצאות החיפוש הרלוונטיות והאיכותיות ביותר עבורו. מסיבות אלו בדיוק, קידום אתרים אורגני נחשב למלאכה לא פשוטה, הדורשת המון זמן, השקעה ומשאבים. אך כאשר מדובר על אתרים שומרי שבת, יש צורך לתכנן היטב את אסטרטגיית הקידום שלהם, היות ועצם העובדה שהם שומרי שבת עלולה לפגוע קשות בכל התהליך. חשוב להדגיש כי גוגל אינה מבדילה כלל בין אתרים רגילים לבין אתרים שומרי שבת, אך היא שמה דגש על פרמטרים שונים, שמשפיעים על האיכות של האתרים. אתרים שומרי שבת עלולים לסבול מדירוג נמוך, היות ופרמטרים אלו נפגעים אצלם בשל שמירת השבת.

קידום אתרים שומרי שבת – אתגרים שכדאי להכיר

אין ספק כי קידום של אתרים שומרי שבת עלול להיות מאתגר במיוחד (למידע נוסף). חשוב להבין כי אתר שומר שבת עלול למשל לסבול מזמינות נמוכה יותר. לא מעט בעלי אתרים בוחרים להציג קוד של "חוסר זמינות זמני" בזמן השבת, דבר שעלול לגרום להם להיות מדורגים נמוך בתוצאות החיפוש של גוגל. גוגל אינו אוהב אתרים שאינם זמינים באופן רציף או כאלו הסובלים מקריסות תכופות, ולכן הוא נוטה לדרג אותם נמוך יותר. מצד שני, כדאי לזכור כי אתרים בעלי זמינות גבוהה, לאו דווקא ידורגו גבוה. בכל מקרה, בעל אתר שיחליט להשבית את האתר שלו בשבת, עלול לסבול מדירוג נמוך יותר בגוגל.

אופציה נוספת שבעלי אתרים רבים נוקטים בה, היא הצגה של תוכן שונה בזמן השבת, לעומת התוכן המוצג במשך שאר ימות השבוע. אך חשוב לזכור כי גוגל עלול לפרש את השינוי הקיצוני הזה, בתור קלוקינג. מדובר על מצב שבו התוכן המוצג באתר אינו דומה לתוכן שמוצג למנוע החיפוש, דבר שעלול לגרום לענישה חמורה מצד גוגל. לרוב מדובר על דירוג נמוך או אפילו הסרה מהאינדקס. לכן בעלי אתרים שבוחרים באופציה הזאת, חייבים להיות מודעים לסיכונים.

כדאי לדעת כי לא מעט בעלי אתרים בוחרים לבטל את מנגנוני החיוב בשבת. מדובר למעשה על הדרך המומלצת ביותר, היות והיא אינה פוגעת בקידום האורגני של האתר. גישה זו טוענת כי האתר אינו מייצר הכנסה בשבת, ולכן מותר להפעיל אותו. עם זאת, כדאי לדעת כי הפיתוח וההטמעה של מנגנון זה עלולים להיות מורכבים ומסורבלים, במיוחד כאשר מדובר על אתר גלובלי המותאם לאנשים מכל רחבי העולם.

15 דרכים להשיג קישורים חיצוניים, חובה להכיר! הקליקו לפרטים

כתוב/כתבי תגובה