זיהוי זכאות לפיצויים מגרמניה: מדריך מפורט

כחלק מהמחויבות שלה להכיר בעוולות היסטוריות, ממשלת גרמניה הטמיעה מספר תוכניות המציעות פיצוי לקבוצות שונות שנפגעו מהשואה. ההבנה אם אתה זכאי לפיצוי זה דורשת הבנה ברורה של הקריטריונים שנקבעו על ידי תוכניות אלה.

חוק הפיצויים הגרמני (BEG): אנשים שסבלו מנזק בריאותי, אובדן הזדמנות להשכלה מקצועית או אובדן הכנסה עקב רדיפות הנאצים יכולים להיות זכאים לפיצוי במסגרת ה-BEG. אם הקריטריונים האלה חלים על הנסיבות שלך, או של קרוב משפחה, אתה עשוי להיות זכאי. בדקו זכאות עבור פיצויים לדור שני של ניצולי שואה באתר של עו"ד סיבר ווייצקר.

סעיף 2 קרן מצוקה: קרנות אלו, המנוהלות על ידי הועידה לתביעות חומריות יהודיות נגד גרמניה, מציעות פיצוי לניצולי שואה העומדים בקריטריונים ספציפיים. הזכאות לקרן סעיף 2 מחייבת בדרך כלל שהאדם חי במחבוא או בזהות בדויה במשך 18 חודשים לפחות במדינות הכבושים או הציר הנאצי, או היה כלוא במשך שישה חודשים במחנה ריכוז או 18 חודשים בגטו. קרן הקושי מיועדת לקורבנות יהודים של הנאציזם שנמלטו לפני הצבא הגרמני המתקדם וחיו לאחר מכן תחת משטרים קומוניסטיים במזרח אירופה.

תשלום עבודה בגטו (Getto Renten): פיצוי זה מיועד לניצולים שהיו כלואים בגטו מוכר וביצעו עבודה "התנדבותית". חשוב להבין שהמונח "התנדבותי" מתייחס לעבודה שלא הייתה חלק מתוכנית עבודת הכפייה של מחנה ריכוז, למרות שבמציאות, רוב העבודה נעשתה בכפייה.

בואו נמחיש זאת באמצעות דוגמה. נניח שניצול שואה היה כלוא בגטו מוכר למעלה מ-18 חודשים וביצע עבודה בתקופה זו. השאיר עשוי להיות זכאי לקצבה חודשית לכל החיים מקרן סעיף 2. בנוסף, הם עשויים לקבל תשלום חד פעמי מתשלום העבודה בגטו אם העבודה שביצעו תיחשב כ"התנדבותית" בהתאם לקריטריונים של הקרן.

לסיכום, קביעת זכאותך לפיצוי מגרמניה כרוכה בהבנה מפורטת של הקריטריונים הספציפיים של כל תוכנית פיצויים, קבלו הכוונה על פיצויים מגרמניה באתר עו"ד סיבר ווייצקר. בין אם אתה שוקל את חוק הפיצויים הגרמני, קרן סעיף 2 או קושי, או תשלום עבודה בגטו, חיוני לבדוק את הדרישות של כל תוכנית. אם אתה מאמין שאתה או קרוב משפחה עשויים להיות זכאים, מומלץ מאוד לפנות לייעוץ מארגונים כמו ועידת התביעות או מאנשי מקצוע משפטיים המתמחים בתחום זה כדי להדריך אותך בתהליך הגשת הבקשה. זכרו, הבטחת פיצוי זה אינה רק על פיצוי כספי, אלא גם על הבטחת מידה של צדק עבור הקשיים הבלתי נתפסים שעברו.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
על זכויות יוצרים ובנק תמונות
בנק תמונות, או מאגר תמונות הוא אתר אינטרנט שיש בו אלפי תמונות שונות, בכל נושא אפשרי. תמונות אלה...
קרא עוד »
יונ 01, 2021
מה צריך לדעת לפני שעושים איטום בניין בסנפלינג
פעולה בגובה היא לא עניין פשוט, ולמרות שאולי דבר זה נראה קל כאשר אין ממש פוביה מגובה, ואולי אפילו פעולה...
קרא עוד »
דצמ 12, 2018
נוסחת השורשים – ניגשים לכך בדרך הקלה
לימוד נוסחת השורשים זהו דבר שיכול לעבור בהצלחה ובקלות רבה וזאת אם לא מבזבזים את הזמן ופונים אל מורה...
קרא עוד »
אפר 07, 2022