גירושין לא בהסכמה – האם אפשרי

גירושין ללא הסכמה הוא נושא מורכב שזוכה לתשומת לב בשנים האחרונות. חשוב להבין את ההשלכות המשפטיות של החלטה כזו, כיוון שיכולות להיות לה השלכות חמורות על שני הצדדים המעורבים.

אבל מה זה המצב הזה?

לגירושין שלא בהסכמה יש יתרונות וחסרונות. מצד אחד, ניתן לראות בכך דרך לזוגות לעבור מנישואים לא מאושרים מבלי שייאלצו לעבור הליכים משפטיים ארוכים ויקרים. מצד שני, זה יכול להוביל גם לתחושות של בגידה וטינה מצד בן הזוג שלא הסכים לגירושין.

חשוב ששני הצדדים המעורבים בגירושין פוטנציאליים שלא בהסכמה יבינו את זכויותיהם וחובותיהם המשפטיות לפני נקיטת צעד כזה. כמו כן, חשוב שהם יפנו לייעוץ מקצועי אצל יונית גזל עו"ד גירושין על מנת להבטיח שהם מקבלים החלטות מושכלות לגבי עתידם.

מה אומר החוק? 

החוק סביב גירושין ללא הסכמה משתנה ממדינה למדינה, אך באופן כללי, זה אפשרי בנסיבות מסוימות. במדינות מסוימות, אם צד אחד ננטש או הוזנח על ידי הצד השני למשך תקופה ממושכת, ייתכן שהם יוכלו להגיש תביעת גירושין ללא הסכמת בן זוגם. בנוסף, אם אחד מבני הזוג ביצע ניאוף או נקט באלימות במשפחה נגד בן הזוג השני, ייתכן שגם הם יוכלו להגיש תביעת גירושין ללא הסכמת בן זוגם.

חשוב לציין כי גם כאשר ניתן להתגרש ללא הסכמה מהצד השני, עדיין ישנן השלכות משפטיות וכלכליות רבות שיש לקחת בחשבון לפני קבלת החלטות כלשהן.

לסיכום, גירושין ללא הסכמה הוא נושא שנוי במחלוקת שנדון במשך מאות שנים. מדובר בתהליך בו אחד מבני הזוג מחליט באופן חד צדדי לסיים את הנישואין ללא הסכמתו של השני. לסוג זה של גירושין יכולות להיות השלכות חמורות על שני הצדדים המעורבים, שכן הם עלולים להוביל למצוקה כלכלית ונפשית. 

הכירו שירות גישור לגירושין ומה זה אומר בקישור https://www.lawlife.co.il/faq/mediation

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איך מכינים תחפושות בבית במינימום השקעה?
בין אם חג הפורים מתקרב או שיש מסיבת תחפושות בקרוב. אתם בטח רוצים להתחפש בצורה המקורית ביותר. על מנת...
קרא עוד »
ינו 04, 2019
לפרום את העתיד: 16 יתרונות של הדפסת תלת מימד
כטכנולוגיה טרנספורמטיבית, הדפסת תלת מימד, הידועה גם בשם ייצור תוסף, מגדירה מחדש מספר תעשיות ברחבי...
קרא עוד »
יול 17, 2023
עיצוב לוגו לעסק קיים – איך ניגשים לזה ומה חשוב שתדעו
עיצוב לוגו הוא חלק חשוב בכל עסק. זהו הייצוג החזותי של המותג שלך, והוא צריך להיות מעוצב בצורה המשקפת את...
קרא עוד »
פבר 06, 2023